sklep@senso24.pl

Godziny: 8:00 - 22:00


"LANO MEBLE"
Siwik Cezary
Tyble 63a
98-420 Sokolniki

Szukaj w sklepie:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Bestsellery
Łóżko piętrowe NEMO
Łóżko piętrowe NEMO
939,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe SENSO
Łóżko piętrowe SENSO
999,00 zł
szt.
Łóżko parterowe GUCIO
Łóżko parterowe GUCIO
769,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe TOSIA
Łóżko piętrowe TOSIA
999,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe IGNAŚ
Łóżko piętrowe IGNAŚ
1 059,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe ADAŚ
Łóżko piętrowe ADAŚ
1 069,00 zł
szt.

Materace termoelastyczne, nazywane także termoplastycznymi i termoaktywnymi , to rodzaj materacy piankowych, do produkcji których wykorzystuje się piankę termoelastyczną, czyli wiskoelastycznyną, określaną również mianem leniwej. Materiał ten został wynaleziony w latach 70-tych na potrzeby NASA, natomiast po pewnym czasie trafił do masowej produkcji. Najważniejszą cechą materacy termoelastycznych jest brak sprężystości, przez co dostosowuje się on do kształtu ciała na skutek nacisku, jak również pod wpływem temperatury. Powrót do pierwotnego kształtu następuje dopiero po chwili od ustąpienia nacisku. Idealne dopasowanie do ciała i odciążenie jego newralgicznych partii sprawia, że taki materac stanowi bardzo dobrą propozycję dla osób, które mają problem z kręgosłupem. Oferowane przez nas materace termoelastyczne sprawdzają się w różnych miejscach, a jednocześnie zapewniają długą wytrzymałość. Mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku łóżek dla dorosłych, jak i w sypialniach dziecięcych.

Materac jest prawdopodobnie najważniejszym elementem łóżka, ponieważ to od jego właściwości zależy skuteczny wypoczynek osoby, która na nim śpi. Za sprawą swoich wyjątkowych właściwości materace termoelastyczne nazywane są również termoplastycznymi i termoaktywnymi. Cechy termoplastyczne materaców tego typu są efektem zastosowania specjalnej pianki, która została zaprojektowana w latach 70. na potrzeby astronautów uczestniczących w programach kosmicznych NASA. Piankę tę nazywa się niekiedy leniwą. To jedno z największych osiągnięć technologii wykorzystywanej w branży materacowej. Pianka termoelastyczna reaguje bowiem zarówno na ciało, odpowiednio dopasowując się do jego kształtu i ciężaru, jak i na temperaturę.

Dzięki odpowiedniej grubości i bardzo dużej ilości punktów podparcia, materace termoelastyczne umożliwiają równomierne oparcie wszystkich fragmentów ciała, otulając je. Zaobserwowano, że materace wykonane z pianki termoelastycznej poprawiają ukrwienie i jednocześnie odciążają newralgiczne partie ciała, plecy oraz biodra, zwiększając uczucie komfortu podczas snu. Wypoczywając na materacu termoaktywnym, ciało skuteczniej i szybciej się regeneruje, dlatego sen może być krótszy.

W przeciwieństwie do innych materacy piankowych, modele termoelastyczne nie są sprężyste, a dopasowanie do kształtu ciała następuje na skutek nacisku i temperatury. Mechanizm jest więc inny w stosunku do tych, które wykorzystuje się w materacach lateksowych i sprężynowych.

Materace termoelastyczne są funkcjonalne i wytrzymałe, mogą być stosowane zarówno w sypialniach osób dorosłych, jak i w pokojach dziecięcych. Wszystkie oferowane materace termoelastyczne pokryte są pokrowcami, które wygodnie się zdejmuje i zakłada. Można je prać w pralce, dzięki czemu zachowują czystość i świeżość nawet podczas długoletniego stosowania.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl